Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny - wylot z Warszawy Almatur 2024

bezpieczne
podróże
OBOZY MŁODZIEŻOWE OBOZY W ŁAZACH BIURO OBOZY KOLONIE W POLSCE OBOZY KOLONIE ZA GRANICĄ
menuAlmatur kolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo

Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny - wylot z Warszawy

(wiek lat)
Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny - wylot z Warszawy
Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny - wylot z Warszawy
Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny - wylot z Warszawy
Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny - wylot z Warszawy
Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny - wylot z Warszawy
Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny - wylot z Warszawy
Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny - wylot z Warszawy

Obóz rekreacyjny (13-18 lat)

- hotel przy plaży
- włoska kuchnia
- basen na terenie hotelu
- bogaty program fakultatywny

Program
1 dzień:
Spotkanie na lotnisku w Warszawie.Przelot pod opieką kadry Almatur. Transfer do hotelu. Obiad. Zakwaterowanie i czas wolny (dla chętnych – spacer pod opieką wychowawców, zapoznanie z okolicą). Kolacja. Spotkanie organizacyjne, zapisy na wycieczki fakultatywne.
2-7 dzień:
Pobyt w Brolo połączony z plażowaniem i możliwością skorzystania z bogatego programu fakultatywnego.
8 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Prosimy o zabezpieczenie uczestników w środki na zakup ewentualnych dodatkowych posiłków i napojów na czas powrotu do Polski.
Program fakultatywny

Skorzystaj z ciekawych propozycji wycieczek fakultatywnych oferowanych przez włoskiego kontrahenta (które odbędą się przy odpowiedniej liczbie chętnych):
Wyspy Liparyjskie – podczas wycieczki rejs na dwie wyspy: Lipari i Vulcano. Spacery wąskimi uliczkami, czarna plaża, kąpiele błotne to niektóre z atrakcji. Cena ok. 95 EUR.

Wulkan Etna i wąwóz Alcantara – wjazd na punkt widokowy pod wulkanem Etna na wysokość ok. 1900 m n.p.m., następnie wjazd kolejką linową na wysokość 2500 m n.p.m. (dla chętnych wjazd jeepami na wysokość ok. 2900 m n.p.m. – płatny dodatkowo ok. 35 EUR). W drodze powrotnej wizyta w malowniczym wąwozie Alcantara. Cena ok. 120 EUR.

Katania i Taormina – zwiedzanie najważniejszych sycylijskich miast: „zbudowana z wulkanicznej lawy”, klimatyczna Katania oraz Taormina - malowniczo położona u podnóży Etny, zachwycająca urokliwymi uliczkami i spektakularnymi widokami, uznawana jest za najpiękniejszą miejscowość Sycylii. Czas wolny na zakupy. Cena ok. 80 EUR.

Palermo – zwiedzimy sycylijskie miasto kontrastów, włoską stolicę street food. Zobaczymy historyczne centrum miasta z zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO, poczujemy alternatywny klimat sztuki ulicznej oraz odwiedzimy miejsca, gdzie będzie można spróbować najlepszego sycylijskiego jedzenia w bardzo atrakcyjnych cenach. Cena ok. 50 EUR.

Zakwaterowanie

7 noclegów w hotelu Gattopardo Sea Palace*** w popularnej turystycznej miejscowości Brolo. Hotel zlokalizowany przy plaży z pięknym widokiem na Wyspy Liparyjskie. Na plaży serwis plażowy dodatkowo płatny dla chętnych – ok. 10 EUR/dzień. W otoczeniu hotelu restauracje, lodziarnie, sklepy spożywcze i odzieżowe oraz wiele innych nadmorskich atrakcji. Klimatyzowane pokoje 3- i 4-osobowe z łazienkami. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 20 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone żadne szkody). Należy zabrać własne ręczniki plażowe.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu Gattopardo Sea Palace*** w popularnej turystycznej miejscowości Brolo. Hotel zlokalizowany przy plaży z pięknym widokiem na Wyspy Liparyjskie. Na plaży serwis plażowy dodatkowo płatny dla chętnych – ok. 10 EUR/dzień. W otoczeniu hotelu restauracje, lodziarnie, sklepy spożywcze i odzieżowe oraz wiele innych nadmorskich atrakcji. Klimatyzowane pokoje 3- i 4-osobowe z łazienkami. Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 20 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone żadne szkody). Należy zabrać własne ręczniki plażowe.
Wyżywienie: Całodzienne (3 posiłki serwowane, kuchnia włoska): śniadanie, obiad (koszt obiadu ujęty w dopłacie programowej), kolacja. Do posiłków woda w dzbankach. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu. Należy zabezpieczyć uczestników w pieniądze na zakup jedzenia i picia na czas powrotu do Polski.
Transport: przelot samolotem linii Lufthansa/AustrianAirlines (w cenie bagaż rejestrowany 23 kg + bagaż podręczny 8 kg), transfery lotniskowe na Sycylii.
Ubezpieczenie: Signal Iduna TU S.A.:
- koszty leczenia (KL) - suma ubezpieczenia - 60.000 EUR (w tym choroby przewlekłe),
- następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) - suma ubezpieczenia - 15.000 PLN,
- bagaż podróżny - suma ubezpieczenia - 1.000 PLN (w tym sprzęt sportowy),
- klauzula ubezpieczenia wyjazdów zorganizowanych dzieci i młodzieży - 1.000 EUR.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 20 PLN.
Opieka pedagogiczna. Realizacja programu

Informacje praktyczne
Przelot z przesiadką pod opieką kadry Almatur.
Doba hotelowa zaczyna się o godz. 15:00, a kończy się o godz. 09:00.
Przy zakwaterowaniu pobierana jest kaucja w wysokości 20 EUR (zwracana w dniu wyjazdu, o ile nie zostaną wyrządzone żadne szkody). Serwis plażowy płatny ok. 10 EUR za dzień. Sugerowane minimalne kieszonkowe ok. 100 EUR plus na wybrane wycieczki fakultatywne.
Uczestnicy wyjazdu powinni zabrać: krem z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, strój sportowy i kąpielowy, mały plecak na wycieczki oraz butelkę na wodę.
Do przekroczenia granicy wymagany jest paszport lub dowód osobisty.
Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- obowiązkowej dopłaty za obiady, klimatyzację, opłatę klimatyczną w wysokości ok. 55 EUR,
- programu fakultatywnego,
- dopłat za nadbagaż.
- dodatkowych ubezpieczeń. Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej (od 4,4% ceny imprezy), które, w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.
Ogólne warunki ubezpieczenia. https://www.almatur.pl/public/owu/owu_si_kit.pdf

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Włochy - Sycylia - obóz rekreacyjny - wylot z Warszawy   (skrót: SYCYLIA OBOZ 2024 PAX FB)
02.08 - 09.08.2024
 8 dni / OIOS0802
Sprzedaż zakończona

kod imprezy: OIOS~SYCYLIA_OBOZ_2024_PAX_FB


Biuro Podróży Almatur
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
tel. (42) 632 93 73
fax. (42) 637 11 85
mail: lodz@almatur.pl
Biuro Podróży Almatur powstał w 1956 r jako biuro wyspecjalizowane w obsłudze ruchu turystycznego środowiska akademickiego. Do dziś głównymi Klientami naszego biura jest młodzież szkolna, dzieci i studenci, chociaż w swojej ofercie mamy oczywiście propozycje dla wszystkich. Mamy bardzo szeroką ofertę na obozy, kolonie, obozy młodzieżowe i wycieczki objazdowe. Biuro Podróży Almatur propaguje aktywne, rekreacyjne oraz sportowe formy wypoczynku, choć nie brakuje nam imprez o innym charakterze. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy w wakacje wypoczywając, chcieliby odpoczywać na obozach młodzieżowych czy koloniach dla dzieci. Bogata oferta kolonii i obozów młodzieżowych na naszych stronach to już tradycja - do wyboru, obozy sportowe w Polsce i za granicą. Bogate obozy rekreacyjne, sportowe, kolonie dla dzieci to bezstresowe wakacje. Obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci to klucz do sukcesu naszych imprez! Zainteresowanym obozami młodzieżowymi i koloniami letnimi polecamy nasz dział obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci oraz wycieczki objazdowe. Zapraszamy na obozy i kolonie letnie.