Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem Almatur 2024

bezpieczne
podróże
OBOZY MŁODZIEŻOWE OBOZY W ŁAZACH BIURO OBOZY KOLONIE W POLSCE OBOZY KOLONIE ZA GRANICĄ
menuAlmatur kolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Obozy młodzieżowe kolonie

Obozy młodzieżowe

Obozy młodzieżowe w Polsce

obozy młodzieżowe za granicą

Obozy nad morzem

Obozy nad jeziorami

Obozy w górach

Obozy w mieście

Obozy i kolonie na Mazurach

Obozy i kolonie w Borach Tucholskich

Obozy i kolonie w Tatrach

Obozy i kolonie w Bieszczadach

Obozy i kolonie rekreacyjne

Obozy - zajęcia aktywne

Obozy artystyczne

Obozy sportowe

Obozy tematyczne

Kolonie i obozy tematyczne

Polecamy

Obozy Czaplinek

Obozy Dąbki

Obozy w Łazach

Obozy Bachorze

Obozy Borne Sulinowo

Obozy Uniejów

Obozy Spała

Obozy Grotniki

Obozy Kortowo

Obozy i kolonie

Obozy i kolonie windsurfingowe

Obozy i kolonie żeglarskie

Obozy i kolonie militarne

Obozy i kolonie paintballowe

Obozy i kolonie survivalowe

Obozy i kolonie aktorskie

Obozy i kolonie detektywistyczne

Obozy i kolonie fitness i aerobik

Obozy i kolonie fotograficzne

Obozy i kolonie świat gier

Obozy i kolonie interdyscyplinarne

Obozy i kolonie jazdy konnej

Obozy i kolonie kajakarskie

Obozy i kolonie rowerowe

Obozy i kolonie piłkarskie

Obozy i kolonie plastyczne

Obozy i kolonie pływackie

Obozy i kolonie przygodowe

Obozy i kolonie siatkarskie

Obozy i kolonie śpiew i muzyka

Obozy i kolonie taneczne

Obozy i kolonie tenisowe


Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem

(wiek lat)
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem
Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem


- obóz wędrowny
- możliwość uzyskania patentu
- rejs rozpoczyna się na przystanie Ośrodka Wypoczynkowego Kusy Dwór w Czaplinku

Program
Obóz żeglarski wędrowny z kursem na stopień żeglarza jachtowego

Wiek uczestników 14-18 lat

Kurs na stopień żeglarza jachtowego jest skierowany do tych, którzy mają za sobą już pierwsze doświadczenia w żaglowaniu. Podczas zajęć z wykwalifikowaną kadrą instruktorów zdobędziesz niezbędne umiejętności m.in. do kierowania załogą, wykonywania zwrotu przez sztag i rufę, stawania w dryfie, kotwiczenia, próbnego manewru człowiek za burtą oraz odejścia i podejścia do kei. Poznasz zasady bezpieczeństwa, etykietę jachtową, locję, metrologię, obowiązujące przepisy, budowę jachtów oraz wiele innych niezbędnych informacji, które przydadzą się na wodzie. Kurs jest bardzo intensywny i większość dnia spędzicie na wodzie: szkolenie praktyczne ok. 50 godzin manewrowania jachtem, szkolenie teoretyczne (realizowane popołudniami i wieczorami) ok. 12 godzin. W związku z tym udział w zajęciach rekreacyjnych będzie bardzo ograniczony.

Po ukończeniu szkolenia będziesz miał możliwość podejścia do egzaminu na pierwszy stopień żeglarski. Dzięki uzyskaniu pozytywnego wyniku z części teoretycznej i praktycznej zdobędziesz patent żeglarza jachtowego. Patent ten uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych oraz jachtów o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej. Łodzie na których odbywa się szkolenie to jachty kabinowe np. Twister, Sasanka, Focus i podobne. Każdy z jachtów wyposażony w kambuz i w silnik zaburtowy.

Aby przystąpić do egzaminu należy wnieść opłatę gotówką 250 zł (dla 50% zniżki uczniów tj. 125 zł ), konieczna jest legitymacja szkolna oraz zgoda rodziców na uprawianie żeglarstwa. Po zdaniu egzaminu wniosek o wydanie uprawnień składa się na stronie PZZ , opłata za wydanie dokumentu 50 zł (50% zniżki dla uczniów tj. 25 zł).
Program fakultatywny

Certyfikaty ISSA:

Yacht Crew – certyfikat potwierdza odbycie podstawowego szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i obsługi jachtu żaglowego z silnikiem pomocniczym. Wymagane ukończenie 10 roku życia i zdjęcie. Cena - 315 PLN/os. (Specjalna cena dla uczestników obozu wędrownego)

Inland Skipper - certyfikat uprawnia do samodzielnego prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 15 m po wodach śródlądowych. Wymagane ukończenie 16 roku życia i zdjęcie. Cena - 675 PLN/os. (Specjalna cena dla uczestników obozu wędrownego)

ISSA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Żeglarskich to najstarsza międzynarodowa organizacja odpowiedzialna za standaryzację szkoleń i certyfikację żeglarską w Europie. Certyfikaty ISSA są traktowane jako pełnoprawne dokumenty kwalifikacyjne upoważniające do samodzielnego prowadzenia jednostek pływających w zakresie opisanym na każdym certyfikacie.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów w jachcie żaglowym, sapnie na koi na miękkich materacach.

Wyżywienie: całodzienne (3 posiłki). Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu. Ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant na drogę powrotną. W czasie rejsu posiłki przygotowywane w systemie wachtowym przez uczestników szkolenia z produktów zakupionych przez kierownika jachtu. Plan żywieniowy w trakcie rejsu śniadanie, lunch, obiad-kolacja.

Transport: autokar z klimatyzacją.

Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN.

Opieka wychowawców i instruktorów. Realizacja programu.

Informacje praktyczne
Informacje praktyczne
Program będzie zrealizowany w całości, a kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i predyspozycji psychofizycznych uczestników. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa i pod nadzorem instruktorów.

Rejs szkoleniowy skierowany jest do osób, które mają choć jeden rejsobóz żeglarski za sobą, są zdyscyplinowane, niekonfliktowe oraz samodzielne. Należy zabrać ze sobą gotówkę na opłaty portowe m.in. opłata za prysznice, toalety, prąd - te koszty uczestnicy rejsu szkoleniowego opłacają we własnym zakresie według swoich potrzeb.

Na rejs należy spakować się w miękki plecak lub miękką torbę. Zakaz pakowania rzeczy na rejs w sztywne walizki z kółkami. Do miękkiego plecaka lub torby należy spakować : śpiwór, nieprzemakalną kurtkę i spodnie (tzw. sztormiak), ciepły sweter (lub polar), rękawiczki „bez palców”, dres, strój kąpielowy, dwa ręczniki, kapcie pod prysznic, kosmetyczkę, przybory kąpielowe, co najmniej dwie pary butów sportowych z miękką podeszwą (na pokładzie jachtu poruszamy się tylko w miękkim obuwiu), nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz krem ochronny z filtrem, kalosze (z miękką niebrudzącą podeszwą), małą poduszkę do spania, latarkę (najlepiej czołówkę), naładowany powerbank, zeszyt do notowania, ołówek, gumkę, długopis, legitymację szkolną, pieniądze w gotówce na opłaty portowe. W cenie zapewniamy materiały do nauki oraz wszelki sprzęt specjalistyczny potrzebny do realizacji programu.

Planowany przyjazd do ośrodka ok.godz. 17.00. Planowany wyjazd z ośrodka ok. godz. 08.00. Dojazd własny: przyjazd nie wcześniej niż o godz. 17.30, wyjazd nie później niż o godz. 08.00
Informacje o cenie

Podana cena imprezy zawiera obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 PLN/os.
Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce, wyszczególnionych w planie podróży. Opłaty za egzamin na patent oraz wydanie patentu.

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Pojezierze Drawskie - obóz żeglarski wędrowny z patentem   (skrót: CZAPLINEK KUSY ZEGLARSKI WEDROWNY 2024 PAX FB)

kod imprezy: ŁPYC~CZAPLINEK_KUSY_ZEGLARSKI_WEDROWNY_2024_PAX_FBCzaplinek to piękne miejsce położone na Pojezierzu Drawskim, w którym zobaczycie niezwykłe rzeczy, spotkacie się z tutejszą historią i kulturą. Położony między dwoma jeziorami - rozległym j. Drawsko od zachodu i j. Czaplino od wschodu, stanowi atrakcyjny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy. Przez Czaplinek przebiega jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych - szlak rzeki Drawy. Miasto kusi zadbanym wyglądem, plażami, które zachęcają do kąpieli słonecznych, czystą wodą idealną do uprawiania sportów wodnych oraz niezmąconą ciszą. Trzeba koniecznie przyjechać tu na kolonie i obozy i spędzić niezapomniane wakacje.
Pojezierze Drawskie to krajobraz z licznymi punktami widokowymi, predysponowany do turystyki pieszej, rowerowej, konnej i spływów kajakowych. Często nazywane jest Mazurami na zachodzie Polski. Liczne jeziora stanowią bazę dla żeglarzy, windsurferów i wędkarzy. W miejscowościach Czaplinek czy Borne Sulinowo znajdują się zabytkowe budowle sakralne, pałace z parkami i cmentarze. W Starym Drawsku ruiny zamku Drahim. W Połczynie-Zdroju funkcjonuje uzdrowisko. Pojezierze Drawskie to znakomite miejsce na spędzienie tutaj wakacji dla dzieci na obozach młodzieżowych oraz koloniach.Biuro Podróży Almatur
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
tel. (42) 632 93 73
fax. (42) 637 11 85
mail: lodz@almatur.pl
Biuro Podróży Almatur powstał w 1956 r jako biuro wyspecjalizowane w obsłudze ruchu turystycznego środowiska akademickiego. Do dziś głównymi Klientami naszego biura jest młodzież szkolna, dzieci i studenci, chociaż w swojej ofercie mamy oczywiście propozycje dla wszystkich. Mamy bardzo szeroką ofertę na obozy, kolonie, obozy młodzieżowe i wycieczki objazdowe. Biuro Podróży Almatur propaguje aktywne, rekreacyjne oraz sportowe formy wypoczynku, choć nie brakuje nam imprez o innym charakterze. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy w wakacje wypoczywając, chcieliby odpoczywać na obozach młodzieżowych czy koloniach dla dzieci. Bogata oferta kolonii i obozów młodzieżowych na naszych stronach to już tradycja - do wyboru, obozy sportowe w Polsce i za granicą. Bogate obozy rekreacyjne, sportowe, kolonie dla dzieci to bezstresowe wakacje. Obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci to klucz do sukcesu naszych imprez! Zainteresowanym obozami młodzieżowymi i koloniami letnimi polecamy nasz dział obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci oraz wycieczki objazdowe. Zapraszamy na obozy i kolonie letnie.