Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Ostróda - obóz sportów wodnych Almatur 2024

bezpieczne
podróże
OBOZY MŁODZIEŻOWE OBOZY W ŁAZACH BIURO OBOZY KOLONIE W POLSCE OBOZY KOLONIE ZA GRANICĄ
menuAlmatur kolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Obozy młodzieżowe kolonie

Obozy młodzieżowe

Obozy młodzieżowe w Polsce

obozy młodzieżowe za granicą

Obozy nad morzem

Obozy nad jeziorami

Obozy w górach

Obozy w mieście

Obozy i kolonie na Mazurach

Obozy i kolonie w Borach Tucholskich

Obozy i kolonie w Tatrach

Obozy i kolonie w Bieszczadach

Obozy i kolonie rekreacyjne

Obozy - zajęcia aktywne

Obozy artystyczne

Obozy sportowe

Obozy tematyczne

Kolonie i obozy tematyczne

Polecamy

Obozy Czaplinek

Obozy Dąbki

Obozy w Łazach świat Harrego Pottera

Obozy Bachorze

Obozy Borne Sulinowo

Obozy Uniejów

Obozy Dziwnówek

Obozy Spała

Obozy Grotniki

Obozy Kortowo

Obozy i kolonie

Obozy i kolonie windsurfingowe

Obozy i kolonie żeglarskie

Obozy i kolonie militarne

Obozy i kolonie paintballowe

Obozy i kolonie survivalowe

Obozy i kolonie aktorskie

Obozy i kolonie detektywistyczne

Obozy i kolonie fitness i aerobik

Obozy i kolonie fotograficzne

Obozy i kolonie świat gier

Obozy i kolonie interdyscyplinarne

Obozy i kolonie jazdy konnej

Obozy i kolonie kajakarskie

Obozy i kolonie rowerowe

Obozy i kolonie piłkarskie

Obozy i kolonie plastyczne

Obozy i kolonie pływackie

Obozy i kolonie przygodowe

Obozy i kolonie siatkarskie

Obozy i kolonie śpiew i muzyka

Obozy i kolonie taneczne

Obozy i kolonie tenisowe


Ostróda - obóz sportów wodnych

(wiek 10-18 lat)
1
2
3
4
5

- ośrodek położony bezpośrednio nad jeziorem Drwęckim, strzeżone kąpielisko,
- opieka pielęgniarki, miejsca do wodnych i lądowych aktywności
- wokół ośrodka są rozległe łąkowe i zalesione tereny do wypraw quadowych
i bitew paintballowych, które toczymy również w kompleksach opuszczonych budynków
- kulki przy grach paintballowych bez limitu
- własne kajaki, kabinowe jachty żaglowe Tango 780, Sasanka 660, Antila 24
- motorówki z silnikami 50 i 75 km, z nartami wodnymi, wakeboardem, "dmuchańcami" do holowania - oponką i bananem, sprzęt windsurfingowy itp.
- markowe, własne quady CanAm i Kymco, markery paintballowe Tippmann

Program
Obóz sportów wodnych (10-12; 13-15 i 16-18 lat)

To obóz dla wszystkich wodomaniaków, chcących spędzać czas na wodzie i nad wodą 4-6 godzin dziennie. Rejsy żeglarskie ze szkoleniem podstaw obsługi jachtu, szkolenie windsurfingowe z asystą instruktora na motorówce, rejsy szybką motorówką i holowanie - narty wodne, wakeboard, banan, oponka, wyprawy kajakowe, piłka wodna, aquazorbing (kula wodna), deski SUP oraz typowe aktywności obozowe (opis program wspólny).

ŻEGLARSTWO
Zarażamy pasją do żeglarstwa. Pływamy na jeziorze Drwęckim na jachtach kabinowych - m.in. Tango 780, Antila 24. W trakcie obozu organizujemy około pięciu rejsów. Każdy rejs trwa od dwóch do czterech godzin po jeziorze Drwęckim. Przepływamy też przez kanał i śluzę na jezioro Szeląg Wielki. Dla chętnych organizujemy również rejsy całodzienne a także rejsy z noclegiem na jachcie, podczas których poznajemy specyfikę rejsów wędrownych, wieczór spędzamy przy ognisku śpiewając piosenki żeglarskie. Wszyscy przechodzą podstawy obsługi jachtu żaglowego i czynnie biorą udział w sterowaniu jachtem, manewrach, obsłudze lin i żagli. Zainteresowani uczestnicy po uzgodnieniu z kierownikiem obozu mogą brać udział w większej liczbie rejsów (bez dodatkowej opłaty).

WINDSURFING
Windsurfing to deska z żaglem. Żagiel (pędnik) ustawiamy zależnie od kierunku wiatru za pomocą bomu i dzięki temu płyniemy w pożądanym kierunku. Zajęcia odbywają się z asystą instruktora na motorówce. Szkolenie windsurfingowe prowadzimy na rozległym jeziorze Drwęckim. Grupę na wodzie asekurują instruktorzy na motorówce. Startujemy z plaży windsurfingowej. W trakcie obozu realizujemy około siedmiu zajęć na wodzie (jedne zajęcia trwają około trzech godzin), oraz zajęcia przygotowujące na lądzie. Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych. Zainteresowani uczestnicy po uzgodnieniu z kierownikiem obozu mogą brać udział w większej liczbie zajęć windsurfingowych (bez dodatkowej opłaty).

KAJAKI
Kajaki to najbardziej popularne jednostki do reakreacji na wodzie. Popłyniemy nimi w dłuższe i dalsze wyprawy po jeziorze Drwęckim a także nieco dalej, przez Kanał Elbląski i śluzy, dzięki którym pokonamy różnice poziomu wody. Dobijamy do bezludnych wysp, gdzie spędzamy chwilę przy ognisku. Organizujemy też wyprawy łączone - najpierw płyniemy kajakami a potem przesiadamy się na jachty, motorówki czy rowery. Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych.

NARTY WODNE
Narty wodne to wodny odpowiednik zimowego sportu. Na nartach ślizgamy się na wodzie, holowani za motorówką. Uczestnicy rozpoczynają od podstaw, nauki wychodzenia z wody, utrzymania odpowiedniej pozycji. Początkowo trenujemy z użyciem drążka przy motorówce, co ułatwia nam opanowanie wyjścia z wody. Kolejnym etapem jest nauka prostych trików. W trakcie obozu organizujemy około pięciu zajęć, ale zainteresowani uczestnicy po uzgodnieniu z kadrą mogą pływać więcej (bez dopłat). Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych. Narty wodne firmy Jobe.

WAKEBOARD
Wakeboard to deska do holowania za motorówką, na której ślizgamy się po wodzie. To wodny odpowiednik snowboardu. Uczestnicy rozpoczynają od podstaw, nauki wychodzenia z wody, utrzymania odpowiedniej pozycji. Początkowo trenujemy z użyciem drążka przy motorówce, co ułatwia nam opanowanie wyjścia z wody. Kolejnym etapem jest nauka prostych trików. W trakcie obozu organizujemy około pięciu zajęć, ale zainteresowani uczestnicy po uzgodnieniu z kadrą mogą pływać więcej (bez dopłat). Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych. Używamy desek wakeboardowych i osprzętu firmy Jobe.

HOLOWANIE NA OPONCE
Pływanie na oponce to pełna radości i zabawy aktywność na wodzie. W odróżnieniu od holowania na bananie, na którym siedzimy w kilka osób, na oponce jesteśmy holowani pojedynczo. Pływamy holowani za motorówką na zmianę z innymi uczestnikami, którzy w tym czasie płyną na motorówce. Zmian dokonujemy na przystani oraz na wodzie. Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych. Oponki do holowania renomowanej firmy: Jobe.

HOLOWANIE NA BANANIE
Pływanie na bananie to pełna radości i zabawy aktywność na wodzie. Pływamy holowani za motorówką na zmianę z innymi uczestnikami, którzy w tym czasie płyną na motorówce. Zmian dokonujemy na przystani oraz na wodzie. Uczestnicy pływają obowiązkowo w kamizelkach asekuracyjnych. Banany do holowania renomowanych firm: Yamaha i Jobe.

REJSY MOTORÓWKĄ
Rejsy w pędzie i ślizgu motorówką, zwłaszcza w upalne dni to ulubiony "przerywnik" w innych wodnych zajęciach dla uczestników obozów sportów wodnych. Pływamy w kamizelkach asekuracyjnych. Nasze motorówki typu Sport 430, mają silniki Evinrude o mocy 50 i 75 koni mechanicznych.

DESKI SUP
Na deskach pływamy przy użyciu wioseł, a jak się zmęczymy... zawsze możemy liczyć na holowanie za motorówką. Taka rekreacja na wodzie w ciepły, obozowy dzień to okazja do chwili ochłody i orzeźwienia. Pływamy w kamizelkach asekuracyjnych.Program wspólny:Wyprawy rowerowe i kajakowe, rejsy żeglarskie, rowery wodne, gry i zajęcia sportowe, wyjścia na kąpielisko i na plażowanie, holowanie na deskach za motorówką, strzelnica (wiatrówki, proce, łuki), festiwal kolorów (z proszkami Holi), aktywne gry i zajęcia integracyjne: gra flagi, podchody, mecz kadra-uczestnicy, pin-ball, bilard, ping-pong, badminton, ogniska z pieczeniem kiełbasek, grillowanie, wieczorna kawiarenka z dyskoteką, karaoke, grą w Mafię.
Program fakultatywny

- Dodatkowa jazda quadem 75 PLN/godzina.

- Dodatkowy paintball: 120 PLN (pół dnia zajęć).

- Gokarty 170 PLN (jeden wyjazd na profesjonalny tor w Olsztynie, ok. 21 minut jazdy gokartem).

- Holowanie za motorówką: oponka 55 PLN, banan 40 PLN, narty wodne 75 PLN.

- Rejs motorówką 80 PLN.

Zakwaterowanie

Ośrodek Bajka w Ostródzie-Wałdowie. Własna plaża, strzeżone kąpielisko, przystań żeglarska. 9 lub 6 noclegów - pawilon, pokoje 2, 3, 4-osobowe (każdy pokój z łazienką wc+prysznic), część pokojów typu studio, domki (każdy z łazienką wc+prysznic), stołówka, sale zajęciowe do obozowych zajęć, sala na „wieczorną kawiarenkę”.

Świadczenia

Zakwaterowanie: ośrodek Bajka w Ostródzie-Wałdowie. Własna plaża, strzeżone kąpielisko, przystań żeglarska. 9 lub 6 noclegów - pawilon, pokoje 2, 3, 4-osobowe (każdy pokój z łazienką wc+prysznic), część pokojów typu studio, domki (każdy z łazienką wc+prysznic), stołówka, sale zajęciowe do obozowych zajęć, sala na „wieczorną kawiarenkę”. Wyżywienie: całodzienne - 3 posiłki od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę. Transport: autokar turystyczny lub/i pociąg. Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15000 PLN. Opieka wychowawcy/instruktora. Realizacja programu.

Informacje praktyczne
Program jest realizowany w zależności od pogody i predyspozycji uczestników. Obowiązkowa kaucja zwrotna 50 PLN, płatna na miejscu. W zależności od wybranego programu wymagane jest odrębne wyposażenie i warunki (np. dodatkowe opłaty w przypadku szkoleń czy egzaminów), które zawarte są przy opisie programu na stronie almatur.pl Infolinia nt obozów oraz kontakt do koordynatora nadzorującego ich przebieg i kadrę: 661-410-411 Przyjazd do ośrodka ok. 16-18. Wyjazd z ośrodka ok. 9. Dojazd własny przyjazd nie wcześniej niż 16, wyjazd nie później niż 10.
Informacje o cenie

Cena nie obejmuje: dopłaty za transport z miast w Polsce wyszczególnionych w planie podróży, programu fakultatywnego.
Podana cena imprezy zawiera obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.


» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Ostróda - obóz sportów wodnych   (skrót: OSTRODA SPORTOW WODNYCH 2024 PAX FB)
24.06 - 30.06.2024
 7 dni / PPOO0624
2999 zł   2699 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2699 zł
Plan podróżyRezerwuj
01.07 - 10.07.2024
 10 dni / PPOO0701
3549 zł   3249 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3249 zł
Plan podróżyRezerwuj
11.07 - 20.07.2024
 10 dni / PPOO0711
3549 zł   3249 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3249 zł
Plan podróżyRezerwuj
21.07 - 30.07.2024
 10 dni / PPOO0721
3549 zł   3249 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3249 zł
Plan podróżyRezerwuj
31.07 - 09.08.2024
 10 dni / PPOO0731
3549 zł   3249 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3249 zł
Plan podróżyRezerwuj
10.08 - 19.08.2024
 10 dni / PPOO0810
3549 zł   3249 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3249 zł
Plan podróżyRezerwuj
20.08 - 26.08.2024
 7 dni / PPOO0820
2999 zł   2699 zł Promocja
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2599 zł
Plan podróżyRezerwuj

kod imprezy: PPOO~OSTRODA_SPORTOW_WODNYCH_2024_PAX_FBMazury to tak zwana "Kraina Tysiąca Jezior", która zachwyca zarówno krajobrazami jak i swoją historią. Bogata jest w niespotykaną nigdzie indziej faunę i florę. Miłośnicy sportów wodnych pokochają to miejsce! Jest to idealne miejsce na kolonijną przygodę, zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i fanów leniuchowania. To niewątpliwe świetne miejsce do organizacji kolonii i obozów młodzieżowych dla dzieci w wakacje.Biuro Podróży Almatur
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
tel. (42) 632 93 73
fax. (42) 637 11 85
mail: lodz@almatur.pl
Biuro Podróży Almatur powstał w 1956 r jako biuro wyspecjalizowane w obsłudze ruchu turystycznego środowiska akademickiego. Do dziś głównymi Klientami naszego biura jest młodzież szkolna, dzieci i studenci, chociaż w swojej ofercie mamy oczywiście propozycje dla wszystkich. Mamy bardzo szeroką ofertę na obozy, kolonie, obozy młodzieżowe i wycieczki objazdowe. Biuro Podróży Almatur propaguje aktywne, rekreacyjne oraz sportowe formy wypoczynku, choć nie brakuje nam imprez o innym charakterze. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy w wakacje wypoczywając, chcieliby odpoczywać na obozach młodzieżowych czy koloniach dla dzieci. Bogata oferta kolonii i obozów młodzieżowych na naszych stronach to już tradycja - do wyboru, obozy sportowe w Polsce i za granicą. Bogate obozy rekreacyjne, sportowe, kolonie dla dzieci to bezstresowe wakacje. Obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci to klucz do sukcesu naszych imprez! Zainteresowanym obozami młodzieżowymi i koloniami letnimi polecamy nasz dział obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci oraz wycieczki objazdowe. Zapraszamy na obozy i kolonie letnie.