Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Kolonie letnie Almatur 2024

bezpieczne
podróże
OBOZY MŁODZIEŻOWE OBOZY W ŁAZACH BIURO OBOZY KOLONIE W POLSCE OBOZY KOLONIE ZA GRANICĄ
menuAlmatur kolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo
Jak przygotować dziecko na pierwsze kolonie

Twój maluch wybiera się na pierwsze wakacje bez rodziców? Zanim wyślesz dziecko na kolonie letnie, przygotuj je odpowiednio do tego wyjazdu.

Pierwsze obozy i kolonie bez rodziców to ogromne przeżycie, zwłaszcza dla kilkulatka. Jeśli uważasz, że Twoja pociecha jest już na tyle samodzielna, że dorosła do tego, by wyjechać samodzielnie, przygotuj ją do tego wyjazdu. Już na początku planowania wyjazdu warto dać dziecku możliwość wyboru – przedstaw córce czy synowi dwie opcje i zapytaj, czy woli jechać na kolonie nad morzem czy kolonie nad jeziorem? Gdy decyzja już będzie podjęta, odpowiednio wcześniej rozpocznijcie przygotowania – niech czas przed wyjazdem też będzie ekscytujący. Zabierz pociechę na zakupy, kupcie wspólnie kolonijną wyprawkę – akcesoria do mycia, nowe klapki na plażę czy kilka nowych ciuszków. Kompletowanie ekwipunku sprawia, że kolonie są czymś, na co dziecko z utęsknieniem czeka.

Zanim poślesz je na pierwszy samotny wyjazd, upewnij się, że Twoje dziecko dobrze zniesie rozłąkę z Tobą. Najlepiej byłoby wysłać pociechę wcześniej na kilka dni do dziadków lub na noc do koleżanki czy kolegi albo kuzyna. Spędzenie czasu poza domem da dziecku przedsmak tego, jak to będzie na koloniach, gdy nie będzie można poradzić się mamy, a czas będzie organizował mu inny opiekun. Dobrze byłoby także nauczyć młodego człowieka gospodarowania pieniędzmi – żeby nie wydał całego kieszonkowego już na początku kolonii. Jeśli jednak Twoje dziecko niezbyt dobrze sobie z tym radzi, lepiej dać część pieniędzy opiekunom lub dać mniejszą kwotę, a resztę dołożyć podczas odwiedzin.

Sprawdź ofertę obozów i kolonii młodzieżowych
Biuro Podróży Almatur
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
tel. (42) 632 93 73
fax. (42) 637 11 85
mail: lodz@almatur.pl
Biuro Podróży Almatur powstał w 1956 r jako biuro wyspecjalizowane w obsłudze ruchu turystycznego środowiska akademickiego. Do dziś głównymi Klientami naszego biura jest młodzież szkolna, dzieci i studenci, chociaż w swojej ofercie mamy oczywiście propozycje dla wszystkich. Mamy bardzo szeroką ofertę na obozy, kolonie, obozy młodzieżowe i wycieczki objazdowe. Biuro Podróży Almatur propaguje aktywne, rekreacyjne oraz sportowe formy wypoczynku, choć nie brakuje nam imprez o innym charakterze. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy w wakacje wypoczywając, chcieliby odpoczywać na obozach młodzieżowych czy koloniach dla dzieci. Bogata oferta kolonii i obozów młodzieżowych na naszych stronach to już tradycja - do wyboru, obozy sportowe w Polsce i za granicą. Bogate obozy rekreacyjne, sportowe, kolonie dla dzieci to bezstresowe wakacje. Obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci to klucz do sukcesu naszych imprez! Zainteresowanym obozami młodzieżowymi i koloniami letnimi polecamy nasz dział obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci oraz wycieczki objazdowe. Zapraszamy na obozy i kolonie letnie.