Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
Almatur kolonie i obozy
INFOLINIA ALMATUR:
42 637 11 22, pn. - pt. 10-17
OBOZY MŁODZIEŻOWE I KOLONIE ALMATUR

Polska - Łódź i Suntago Almatur 2021

OBOZY MŁODZIEŻOWE BON TURYSTYCZNY ZASADY PODRÓŻOWANIA EGZOTYKA WYCIECZKI BIURO OBOZY MŁODZIEŻOWE W POLSCE OBOZY MŁODZIEŻOWE ZA GRANICĄ
Skorzystaj z wyszukiwarki
Oferta turystyczna
Polecamy
Informacje
Strona główna

Oferty Almatur

Wycieczki

Polska

Polska na weekend

Wycieczki w miejscowości

Lodz

Leczyca

Lowicz


Polska - Łódź i Suntago

Informacje
Mapa i galeria
» przejdź do galerii

- Łódź stolica odzieży - królewska Łęczyca - Łowicz i ludowa "gwiozda" - relaks w Suntago

Program

1 dzień:
Wyjazd według rozkładu jazdy. Przejazd do Łodzi. Spotkanie z przewodnikiem oraz spacer ulicą Piotrkowską, która od samego początku istnienia, stanowiła oś centralną, wokół której rozbudowywało się miasto, a jej rozwój spontanicznie nadał obecny kształt jego centrum. Zobaczymy m.in. Pomnik Misia Uszatka, Łódzką Aleję Gwiazd, Pomnik Trzech Fabrykantów, Pasaż Róży oraz odwiedzimy Pałac Izraela Poznańskiego. Następnie udamy się do Muzeum Fabryki Manufaktura, gdzie zobaczymy historię rodziny Poznańskich i ich fabryki ze szczególnym uwzględnieniem procesu produkcyjnego. Poza standardowyi atrakcjami będziemy również podziwiać uliczny artyzm, czyli street art – obrazy tworzone na budynkach. Niektóre z murali są wielkości ściany budynków. Kolacja, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień:
Po śniadaniu udamy się do Łęczycy, gdzie zwiedzimy Zamek Królewski budowany przez króla Polski Kazimierza Wielkiego najprawdopodobniej w latach 1357-1365. Udamy się również na rynek, który otoczony jest pięknymi kolorowymi kamieniczkami, a w centrum znajduje się ratusz miejski. Następnie udamy się do dawnego miasta biskupów – Łowicz. Tam udamy się do muzeum, które prezentuje historię miasta oraz bogate zbiory regionalne i etnograficzne w tym słynne łowickie wycinanki oraz wnętrze chłopskiej chaty. Zobaczymy m.in. wyjątkowy trójkątny Nowy Rynek z zachowanym średniowiecznym układem architektonicznym, katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja zwaną „Wawelem Mazowsza”. Na Starym rynku znajdziemy Aleję Gwiozd Łowickich w której wmurowane zostały tablice ze szkła hartowanego z wycinanką łowicką („gwiozdą”) dla najwybitniejszych ludzi kultury ludowej. Następnie przejazd do największego parku wodnego Suntago (wstęp dodatkowo płatny). Każdy znajdzie tam coś dla siebie, dla tych poszukujących emocji proponujemy strefę Jamango, w której znajdują się zjeżdżalnie, dzika rzeka. Dla spragnionych chwili wytchnienia proponujemy strefę Relax, w której znajdują się baseny z wodami mineralnymi oraz jacuzzi. Powrót do hotelu, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie i ciąg dalszy zwiedzania Łodzi: Centrum Nauki i Techniki oraz Planetarium EC1: wizyta w najnowocześniejszym w Polsce i Środkowo-Wschodniej Europie tego typu obiekcie. Odwiedzający Centrum Nauki i Techniki mają nie tylko możliwość obserwowania wybranych zjawisk i technologii, ale zyskują także szansę przeprowadzania samodzielnych badań i eksperymentów. Niezwykłym atutem obiektu jest fakt, że zachowały się tu oryginalne maszyny, urządzenia i elementy wyposażenia dawnej elektrociepłowni. Stanowią one unikatowy zbiór dziedzictwa myśli technicznej z I połowy XX wieku. Planetarium: pod kopułą o średnicy 18 m znajduje się ekran sferyczny o średnicy 14 metrów i zaawansowany system projekcyjny. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót godzinach wieczornych.

Świadczenia

Zakwaterowanie:
2 noclegi w hotelu o standardzie **/*** w okolicy Łodzi. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie:
2 śniadania, 2 obiadokolacje dodatkowo płatne.
Transport:
Autokar turystyczny lub mikrobus.
Ubezpieczenie:
Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia obiadokolacji w dniu rezerwacji imprezy. Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Katowice -Łódź (ok. 300 km) - ok.4 godz.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty lokalne, przewodnicy lokalni, Tour Guide. Koszt – ok. 190 zł. + suntago indywidualnie wybrana opcja wejścia na 4 h.Podana cena imprezy nie zawiera obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Polska - Łódź i Suntago   (skrót: LODZ I SUNTAGO PAX BB)
27.05 - 29.05.2022
 3 dni / KPTI0527
856 zł   599 zł PromocjaPlan podróżyRezerwuj
29.07 - 31.07.2022
 3 dni / KPTI0729
856 zł   599 zł PromocjaPlan podróżyRezerwuj
16.09 - 18.09.2022
 3 dni / KPTI0916
856 zł   599 zł PromocjaPlan podróżyRezerwuj

kod imprezy: KPTI~LODZ_I_SUNTAGO_PAX_BB
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Biuro Podróży Almatur powstał w 1956 r jako biuro wyspecjalizowane w obsłudze ruchu turystycznego środowiska akademickiego. Do dziś głównymi Klientami naszego biura jest młodzież szkolna i studencka, chociaż w swojej ofercie mamy oczywiście propozycje dla wszystkich. Mamy bardzo szeroką ofertę wycieczek objazdowych oraz pobytowych. Biuro podróży Almatur propaguje aktywny sposób wypoczynku, choć nie brakuje nam imprez o innym charakterze, tak aby sprostać najbardziej wyszukanym gustom i upodobaniom naszych klientów. Jeśli macie Państwo wielu przyjaciół i życzenia szczególne, biuro podrózy Almatur również chętnie je zaspokoi realizując każdy, zlecony program wyjazdu. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy w wakacje wypoczywając - chcieliby odpoczywać na obozach młodzieżowych. Bogata oferta kolonii i obozów młodzieżowych na naszych stronach to już tradycja - do wyboru, obozy sportowe w Polsce i za granicą. Bogate obozy rekreacyjne, kolonie to wakacyjne bezstresowe obozy młodzieżowe i kolonie, klucz do sukcesu naszych imprez! Zainteresowanym obozami młodzieżowymi i koloniami letnimi polecamy nasz dział obozy młodzieżowe i kolonie oraz wycieczki objazdowe.
Signal Iduna    Subwencja PFR