Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
Almatur kolonie i obozy
INFOLINIA ALMATUR:
42 637 11 22, pn. - pt. 10-17
OBOZY MŁODZIEŻOWE I KOLONIE ALMATUR

Ukraina - Weekend w Kijowie i Czarnobylu Almatur 2020

LATO 2020 OBOZY MŁODZIEŻOWE OBOZY ŁAZY WCZASY EGZOTYKA WYCIECZKI BIURO OBOZY MŁODZIEŻOWE W POLSCE OBOZY MŁODZIEŻOWE ZA GRANICĄ PÓŁKOLONIE
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki Kijów Czarnobyl Prypeć
Oferta turystyczna
Polecamy
Informacje
Strona główna

Oferty Almatur

Wycieczki

Ukraina

Europa Wschodnia i Północna

Wycieczki w miejscowości

Kijow

Czarnobyl

Prypec


Ukraina - Weekend w Kijowie i Czarnobylu

Informacje
Mapa i galeria


» przejdź do galerii

Kijów - Czarnobyl i Prypeć (fakultatywnie)

Program

1 dzień:
Dla osób korzystających z transportu kolejowego: spotkanie w hali głównej na dworca PKP Warszawa Centralna (przy punkcie informacji i kasach, godzinę przed odjazdem pociągu). Wyjazd według rozkładu jazdy pociągiem z Warszawy do Kijowa w godzinach popołudniowych. Przejazd w kierunku granicy z Ukrainą (odprawa paszportowo-celna w pociągu). Nocny przejazd w 3 osobowych (lub 2-osobowych za dopłatą) przedziałach sypialnych.
2 dzień:
Przyjazd rano do Kijowa. Transfer do hotelu, zostawienie bagaży w pokoju bagażowym. Spotkanie z uczestnikami korzystającymi z dojazdu własnego o 14 w recepcji hotelu. Zakwaterowanie. Spacer po mieście z przewodnikiem: Złota Brama, w której rzekomo wyszczerbił miecz Bolesław Chrobry, zwiedzanie soboru św. Zofii z unikalnymi freskami z XI w., pomnik Chmielnickiego, cerkiew św. Michała o Złotych Kopułach, zjazd Andriejewski z domem Bułhakowa, cerkwią św. Andrzeja i położona nad Dnieprem dzielnica miasta Padół. Serce miasta, czyli Plac Niepodległości – Majdan i główną reprezentacyjną ulicę Kijowa – Chreszczatyk. Obiadokolacja*. Fakultatywnie wyjście do Opery Narodowej im. Tarasa Szewczenki (według repertuaru). Nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Realizacja programu zwiedzania według wybranego wariantu:

Wariant I: wyjazd do Czarnobyla i Prypeci: Wyjazd w kierunku Czarnobyla, położonego ok. 110 km od stolicy Ukrainy. Wjazd do zony, kontrola paszportowa i zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa radiologicznego. Zatrzymanie się w wiosce Zalissie, gdzie pozostało 700 opuszczonych domów. Przejazd do Czarnobyla, w którym obecnie mieszka i pracuje 5000 os. w systemie zmianowym, zwiedzanie: główny plac miasta, pomnik „Gwiazda piołun”, pomnik Lenina, memoriał „Dla tych, którzy uratowali świat”, wystawa sprzętów używanych podczas likwidacji skutków katastrofy. Tereny przemysłowe elektrowni w Czarnobylu, przejazd obok wież chłodniczych 3 reaktora oraz niedokończonego 5 reaktora, aż do nowego sarkofagu „Łuk” nałożonego w 2017 r. na stary. Memoriał „Życie dla życia” przed głównym budynkiem administracyjnym elektrowni jądrowej. Obiad wliczony w cenę wycieczki (wszystkie produkty są sprowadzane z Kijowa). Następnie przejazd do miasta- widmo Prypeci, gdzie czas zatrzymał się w 1986 r. Zobaczyć można słynny diabelski młyn, szpital, szkołę, dom kultury, basen oraz hotel Polesie i liczne budynki mieszkalne. Tajna wioska wojskowa Czarnobyl- 2 i radar Duga. Przejście kontroli radiacyjnej i powrót do Kijowa. Uwaga: odwiedzane miejsca są bezpieczne; poziom promieniowania nie przekracza norm i jest stale monitorowany. (ok. 90 EUR - realizowany w tej cenie przy min. 10 os.). Według prawa ukraińskiego wstęp na terytorium zony wokół Czarnobyla dla osób poniżej 18 roku życia jest zabroniony.

Wariant II : pobyt w Kijowie. Wycieczka do skansenu z przykładami tradycyjnego budownictwa Ukrainy (Mamaeva Sloboda lub Pirogovo). Czas wolny na obiad w tradycyjnym szynku (we własnym zakresie) oraz wyjazd do parku Meżhyria położonego nad zalewem Kijowskim, z własnym zoo i zwiedzanie zbudowanej tam rezydencji Wiktora Janukowycza – Honka, obecnie tzw. muzeum korupcji. Powrót do Kijowa. (ok. 70 EUR - realizowana w tej cenie przy min. 5 osobach).

Wariant III : indywidualny pobyt i samodzielne poznawanie Kijowa.
Obiadokolacja*. Nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie, zostawienie bagaży w pokoju bagażowym. Przejazd metrem do jednej z najgłębszych stacji metra na świecie – Arsenalna. Przejście nadbrzeżem Dniepru w dzielnicy Pieczersk. Wycieczka do Ławry Pieczerskiej – najstarszego na dawnej Rusi prawosławnego klasztoru z XI w., duża część pomieszczeń sakralnych mieści się w jaskiniach-pieczarach. Na terytorium ławry, znajduje się Muzeum mikroskopijnych miniatur – przedmiotów wielkości ziarenek zboża. Przejście na teren parku przy Muzeum Wojny Ojczyźnianej – pomnik Matki Narodów, który służy również jako taras widokowy. Koniec programu zwiedzania i powrót pod hotel ok. 16. Czas wolny na obiad. Dla osób korzystających z transportu kolejowego: nocny przejazd pociągiem z Kijowa do Warszawy.
5 dzień:
Kontrola paszportowo-celna w pociągu. Przyjazd do Warszawy w godzinach przedpołudniowych ok. 11).

Program fakultatywny

- spektakl w Operze – według repertuaru ok. 15-30 EUR.
- wariant I - Wycieczka do Czarnobyla i Prypeci: ok. 90 EUR. (realizowany w tej cenie z polskojęzycznym przewodnikiem przy minimum 10 os.)
- wariant II - Wycieczka do skansenu oraz do Meżyhyria (rezydencja Janukowycza) – ok. 70 EUR realizowana w tej cenie przy min. 5 os.)

Świadczenia

Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach o standardzie lokalnych *** (w Kijowie), pokoje 2 osobowe z łazienkami. W hotelu restauracja, bar. W wypadku wybrania pociągu: 2 noclegi w wagonach sypialnych z 3-osobowymi przedziałami (lub za dopłatą: 2-osobowe przedziały). W niektórych terminach możliwa jest zmiana organizacji noclegów i związanej z tym kolejności zwiedzania.
Wyżywienie: 2 śniadania. (*możliwość wykupienia pakietu 2 obiadokolacji w cenie 25 EUR)
Transport: dojazd własny lub - za dopłatą - pociągi z wagonami sypialnymi na trasach: Warszawa-Kijów oraz Kijów-Warszawa (dopłata: 400 zł w obie strony). Polecamy możliwość transportu samolotem, np. liniami LOT, Ukrainian Airlines, Wizzair, Ryanair. Podczas wycieczek korzystanie z komunikacji miejskiej (np. kijowskie metro, trolejbusy) oraz wynajętych busów.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Do dokonania rezerwacji w biurze konieczny jest ważny paszport.

Według prawa ukraińskiego wstęp na terytorium zony wokół Czarnobyla dla osób poniżej 18 roku życia jest zabroniony.

Cena podstawowa nie zawiera transportu do Kijowa i z Kijowa. Możliwa dopłata do pociągu Warszawa-Kijów-Warszawa (400 zł w obie strony). Organizator może pomóc w zakupie biletu lotniczego do Kijowa. Rodzaj transportu należy określić podczas finalnej rezerwacji. Program rozpisany jest pod rozkład pociągów.

Wskazówki dla osób korzystających z dojazdu własnego:
Spotkanie z pilotem: Ibis Kiev Railway Station ul. Polzunova St, 6 przy Dworcu Kolejowym w Kijowie w piątek o 14.
Pilot jest na miejscu od 11.30. W hotelu jest możliwość pozostawienia wcześniej bagażu w pokoju bagażowym obok recepcji.
Prosimy zgłaszać późniejsze godziny przylotów w uwagach w systemie rezerwacyjnym lub organizatorowi na maila: dogon@almatur.pl
Wskazówki dojazdu z lotnisk w Kijowie:
Z lotniska Kijów Żuliany, można dojechać taksówką lub trolejbusem nr 9. Odjeżdża z przystanku sprzed lotniska. 200 m od terminali A,D i 50 m od terminalu B. Dojazd do przystanku ul. Ivana Ohiienka (240 m od hotelu) lub Pivdennyi Railway Station (500 m od hotelu) – 10 lub 11 przystanków. Koszt biletu ok. 8 UAH. Bilet można kupić w kiosku na przystanku lub u konduktora jeśli jest lub u kierowcy przy wejściu. Bilet należy skasować. Trolejbus kursuje co 20 minut.
Z lotniska Kijów Boryspol można dojechać kolejką Kyiv Boryspil Express. Peron kolejki znajduję się na terenie lotniska przy parkingu nr 1. Jedzie ona do budynku dworca kolejowego Kijów Pasażerski, gdzie obok znajduje się hotel (wyjście z dworca w stronę ul. Polzunovej, nie przez główną halę ze schodami ruchomymi).
Rozkład jazdy Kyiv Boryspil Express z lotniska dostępny na stronie:
https://kbp.aero/en/kiev-boryspol-express/
Rozkład jazdy z dworca na lotnisko dostępny na stronie:
https://kbp.aero/en/kyev-boryspol-ekspress/
Koszt biletu to ok. 80 UAH (4 euro). Bilety można kupić w specjalnych terminalach na lotnisku oraz z powrotem na dworcu. Możliwa jest płatność kartą.
Organizator może również zamówić prywatne transfery z kierowcą czekającym z tabliczką z imieniem i nazwiskiem przy wyjściu z sali przylotów.
Z lotniska Kijów Żuliany, cena za samochód osobowy: 130 zł, cena za minivana do 7 os. 180 zł
Z lotniska Kijów Boryspol, cena za samochód osobowy: 200 zł, cena za minivana do 7 os. 250 zł
Zalecane są wyloty w niedzielę wieczorem. Możliwość przedłużenia pobytu w hotelu i przylotu w czwartek lub wylotu w poniedziałek (ok. 180 zł/os ze śniadaniem w pokoju 2 os./noc). Pilot jedzie z grupą uczestników korzystających z transportu kolejowego. Dla pozostałych jest w Kijowie do godziny 18 czwartego dnia.

Minimalna ilość osób – 15.
Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia wycieczki do Czarnobyla lub do skansenu i rezydencji Janukowycza oraz pakietu obiadokolacji podczas dokonywania rezerwacji.
Wymagane jest dla jadących pociągiem pojawienie się na dworcu Warszawa Centralna godzinę przed odjazdem pociągu. Trasa przejazdu pociągami Warszawa Centralna (wyjazd 17:21*) – Kijów Pasażerski (przyjazd 11:06*) i Kijów Pasażerski (wyjazd 18:48*) -Warszawa Centralna (przyjazd 10:50*) ok. 800 km 17 h. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 1050 km. Godziny odjazdów pociągów są podane zgodnie z rozkładem jazdy na dzień druku katalogu. W wypadku zmiany rozkładu jazdy PKP organizator będzie informował uczestników mailowo na ok. 14 dni przed wyjazdem.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach.
W wagonach sypialnych otrzymuje się pościel.
Na Ukrainie należy ustawić zegarek o godzinę do przodu. Walutą obowiązującą jest hrywna.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, Tour Guide. Koszt – ok. 50 EUR,
- programu fakultatywnego,
- dopłaty za pakiet 2 obiadokolacji – 25 EUR/os.
- dopłaty za przejazd pociągami Warszawa-Kijów-Warszawa – 400 zł/os.
- dopłaty za wykupienie miejsca w przedziale 2 osobowym – 80 zł/os.
- dopłat za dojazd do Warszawy oraz biletów lotniczych w ramach dojazdu własnego do Kijowa i transferów z lotniska.


» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » Warunki promocji     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Ukraina - Weekend w Kijowie i Czarnobylu   (skrót: WEEKEND W KIJOWIE I CZARNOBYLU PAX BB)

kod imprezy: OUTC~WEEKEND_W_KIJOWIE_I_CZARNOBYLU_PAX_BB
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Biuro Podróży Almatur powstał w 1956 r jako biuro wyspecjalizowane w obsłudze ruchu turystycznego środowiska akademickiego. Do dziś głównymi Klientami naszego biura jest młodzież szkolna i studencka, chociaż w swojej ofercie mamy oczywiście propozycje dla wszystkich. Mamy bardzo szeroką ofertę wycieczek objazdowych oraz pobytowych. Biuro podróży Almatur propaguje aktywny sposób wypoczynku, choć nie brakuje nam imprez o innym charakterze, tak aby sprostać najbardziej wyszukanym gustom i upodobaniom naszych klientów. Jeśli macie Państwo wielu przyjaciół i życzenia szczególne, biuro podrózy Almatur również chętnie je zaspokoi realizując każdy, zlecony program wyjazdu. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy w wakacje wypoczywając - chcieliby odpoczywać na obozach młodzieżowych. Bogata oferta kolonii i obozów młodzieżowych na naszych stronach to już tradycja - do wyboru, obozy sportowe w Polsce i za granicą. Bogate obozy rekreacyjne, kolonie to wakacyjne bezstresowe obozy młodzieżowe i kolonie, klucz do sukcesu naszych imprez! Zainteresowanym obozami młodzieżowymi i koloniami letnimi polecamy nasz dział obozy młodzieżowe i kolonie oraz wycieczki objazdowe.