Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Almatur 2022

bezpieczne
podróże
OBOZY MŁODZIEŻOWE BON TURYSTYCZNY ZASADY PODRÓŻOWANIA EGZOTYKA WYCIECZKI BIURO OBOZY MŁODZIEŻOWE W POLSCE OBOZY MŁODZIEŻOWE ZA GRANICĄ
Skorzystaj z wyszukiwarki
Oferta turystyczna
Polecamy
Informacje
Strona główna

Oferty Almatur


Informacje
Mapa i galeria

Rajd konny - ponad 150 kolimetrów bezdrożami Bieszczad (14-18 lat)

Ponad 100 kilometrów konno i ponad 60 km wozem traperskim - czyli 10 dni konnej wędrówki poprzez Bieszczadzkie ostępy. Propozycja skierowana do młodzieży, która opanowała podstawy jazdy konnej (minimum samodzielne galopowanie oraz jazdę konną w terenie). Będzie dziko, będzie pasjonująco. W zakolu rzeki Osławy rozbijemy obóz, który stanie się naszym domem na czas trwania rajdu. W jego "sercu" stanie wigwam - miejsce, w którym będziemy przygotowywać posiłki. Przez tych kilka dni doświadczymy życia prawdziwych "bieszczadników". Towarzyszyć nam będzie dwoje z nich. Porzucimy znane wygody, żyjąc w zgodzie z naturą i spędzając wieczory przy ogniskach. Odwiedzimy Solinę, Balnicę, Przełęcz Żebraka, Studenckie Chaty i Bazy Namiotowe w Huczwicy i Rabe, dotrzemy do tunelu kolejowego na Przełęczy Łupkowskiej. Naszym wędrówkom towarzyszyć będzie traperski wóz. Tylko dla odważnych: nauka powożenia. Zdobyte w trakcie wędrówki umiejętności sprawdzimy na huculskiej ścieżce. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji: zrealizujemy 20-kilomterowy spływ kajakami Soliną, połączony ze zwiedzaniem Skansenu Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku; odbędziemy przejażdżkę kolejką wąskotorową na trasie Majdan - Dołżyca - Majdan; weźmiemy udział w zajęciach team building; popływamy na basenie w Lesku.

Program

1 dzień:
Przyjazd do Woli Michowej w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie i kolacja z ogniskiem. Zapoznanie z instruktorami i innymi uczestnikami rajdu. Nocleg. 2 dzień:
Po śniadaniu dzień treningowo zapoznawczy – podział na grupy, zajęcia z końmi i sportowo rekreacyjne (team building). W trakcie zajęć przerwa na obiad. Kolacja i nocleg.
3 dzień:
Po wczesnym śniadaniu start pierwszej grupy na konną 15-kilometrową trasę po okolicy, druga grupa - nauka zaprzęgania i powożenia wozu traperskiego (zajęcia dla obu grup prowadzone zamiennie). Po południu wyjazd na basen do Leska. W trakcie wyjazdu zwiedzanie Soliny i zapory w Solinie oraz obiad w Myczkowcach. Po powrocie kolacja i nocleg.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w dwóch grupach dwiema trasami konno (około 25 kilometrów) i wozem traperskim (około 15 kilometrów) do Tunelu na Przełęczy Łupkowskiej. Powrót ta samą trasą. Kolacja i nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu wyjazd konno (około 20 kilometrów) i wozem traperskim (około 10 kilometrów) do Balnicy na przejażdżkę kolejką wąskotorową. Przejazd kolejką z Balnicy do Majdanu i z Majdanu do Balnicy. Powrót do bazy. Kolacja i nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu wyjazd busami do miejscowości Zagórz i 20-kilometrowy spływ kajakami Soliną, połączony ze zwiedzaniem Skansenu Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Powrót do bazy, zajęcia team buildingowe. Kolacja przy ognisku, nocleg.
7 i 8 dzień:
Po śniadaniu pakowanie obozu na wóz traperski i wyjazd konno (około 30 kilometrów) i wozem traperskim (około 15 kilometrów) przez Przełęcz Żebraka, Huczwice, Jeziorko Bobrowe do studenckiej bazy namiotowej Rabe. Kolacja z kociołka cygańskiego. Nocleg w Rabe. Następnego dnia po śniadaniu pakowanie i powrót ta samą trasą konno (około 30 kilometrów) i wozem traperskim (około 30 kilometrów) do Woli Michowej. Kolacja i nocleg.
9 dzień:
Po śniadaniu konno (około 25 kilometrów) i wozem traperskim (około 15 kilometrów) wyjazd do Bacówki Osławica przez Smolnik. Powrót do bazy tą samą trasą. Kolacja i nocleg.
10 dzień:
Po śniadaniu jazda samodzielna z przeszkodami „ścieżką huculska”. Ognisko pożegnalne i nocleg.
11 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną.

Zakwaterowanie

10 noclegów w namiotach 2-osobowych, wyposażonych w materace, w miejscach zapewniających dostęp do toalet i ciepłej wody. W przypadku deszczowej pogody uczestnicy będą mogli skorzystać z bieszczadzkiej Tawerny do celów noclegowych i socjalnych.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 10 noclegów. Wyżywienie: 3 posiłki dziennie: śniadania przygotowywane samodzielnie z produktów dostarczonych przez obsługę rajdu; prowiant na obiad, na czas jazdy, uczestnicy przygotowują samodzielnie przy śniadaniu; ciepłe kolacje w miejscu zakwaterowania. Pierwszy posiłek: kolacja w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: śniadanie w dniu wyjazdu oraz prowiant za obiad na drogę powrotną. Transport: autokar turystyczny z klimatyzacją.
Ubezpieczenie: Signal Iduna Polska TU S.A.: NNW 15.000 PLN. Opieka wychowawców – instruktorów. Realizacja programu.


Informacje praktyczne
Zastrzegany, że trasa rajdu i kolejność przejazdu mogą ulec zmianie.
Na rajd należy zabrać strój do jazdy konnej, atestowany toczek lub kask do jazdy konnej, buty za kostkę z gładką podeszwą, pelerynę lub kurtkę przeciwdeszczową, wygodne spodnie (dresy), strój kąpielowy, ręczniki i ręcznik kąpielowy. Należy także zabrać rzeczy, które zabiera się na typowy wyjazd pod namiot (śpiwór, latarkę, menażkę, sztućce, kubek, ciepłe ubranie na noc, sweter).

Rajd przeznaczony jest dla osób, które znają już podstawy jazdy konnej, minimum samodzielnie galopują oraz jeździły już konno w terenie.
Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:

- dopłat za transport wyszczególnionych w planie podróży

- opłaty za realizację programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na basen) – 50 zł (płatne na miejscu),

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 2 zł,

- obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy - 2 zł.

» Obowiązek informacyjny    
kod imprezy: OPKB~RAJD_KONNY_BIESZCZADY_PAX_FBNASZA OFERTA
POLECAMY
DLA KLIENTA
INFORMACJE
Biuro Podróży Almatur
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
tel. (42) 632 93 73
fax. (42) 637 11 85
mail: lodz@almatur.pl
Biuro Podróży Almatur powstał w 1956 r jako biuro wyspecjalizowane w obsłudze ruchu turystycznego środowiska akademickiego. Do dziś głównymi Klientami naszego biura jest młodzież szkolna i studencka, chociaż w swojej ofercie mamy oczywiście propozycje dla wszystkich. Mamy bardzo szeroką ofertę wycieczek objazdowych oraz pobytowych. Biuro podróży Almatur propaguje aktywny sposób wypoczynku, choć nie brakuje nam imprez o innym charakterze, tak aby sprostać najbardziej wyszukanym gustom i upodobaniom naszych klientów. Jeśli macie Państwo wielu przyjaciół i życzenia szczególne, biuro podrózy Almatur również chętnie je zaspokoi realizując każdy, zlecony program wyjazdu. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy w wakacje wypoczywając - chcieliby odpoczywać na obozach młodzieżowych. Bogata oferta kolonii i obozów młodzieżowych na naszych stronach to już tradycja - do wyboru, obozy sportowe w Polsce i za granicą. Bogate obozy rekreacyjne, kolonie to wakacyjne bezstresowe obozy młodzieżowe i kolonie, klucz do sukcesu naszych imprez! Zainteresowanym obozami młodzieżowymi i koloniami letnimi polecamy nasz dział obozy młodzieżowe i kolonie oraz wycieczki objazdowe.

Klauzula informacyjna: Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogš być, np. adres IP Twojego urzšdzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urzšdzeniach Użytkowników, o ile pozwolš one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatnoœci.
pfr    Subwencja PFR