Klauzula informacyjna

Jakich Twoich danych dotyczy przetwarzanie i kto jest ich administratorem?

Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które Twoje dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakim sposobem, jest Biuro Podróży i Turystyki „ALMATUR-ŁÓDŹ” Sp. z o.o.. (dalej „Almatur”) z siedzibą i adresem w Łodzi przy ulicy Piotrkowska 59

Jaki jest cel i podstawa przetwarzania Twoich danych osobowych przez Almatur?

ALMATUR przetwarza Twoje dane osobowe, aby umożliwić korzystanie z serwisów prowadzonych przez ALMATUR, dopasowywać wyświetlane treści i reklamy do Twoich zainteresowań, prowadzić pomiary jakości i skuteczności, ulepszać treści oraz usługi, informować Cię o treściach i usługach ALMATUR i naszych Partnerów („Partnerzy”), których lista znajduje się tutaj, udostępniać w serwisach przestrzeń reklamową, prowadzić działania marketingu bezpośredniego, zapewniać bezpieczeństwo przetwarzania informacji, zarządzać systemami teleinformatycznymi oraz ochroną lub dochodzeniem roszczeń [sprawdź tutaj].

Podstawą przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes ALMATUR Obejmuje on ulepszanie usług, zapewnienie ich najlepszej jakości oraz informowanie o nich Użytkowników. Wyświetlanie w serwisach oferty dopasowanych do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). W niektórych naszych serwisach podstawą przetwarzania danych osobowych może być zgoda, o czym zawsze zostaniesz poinformowany. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Partnerzy, jako odrębni administratorzy danych osobowych, przetwarzają Twoje dane osobowe na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu lub zgody. Niektórzy z naszych Partnerów mogą również przetwarzać Twoje w taki sposób, aby wyświetlić Ci treści lub reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań, dzięki zautomatyzowanemu porównaniu Twoich zainteresowań i preferencji z modelowymi zainteresowaniami i preferencjami użytkowników internetu (profilowanie). Potwierdzając zapoznanie się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna jednocześnie zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane w taki sposób jak tu zostało opisane. Możesz zarządzać swoją zgodą, w tym ją cofnąć [sprawdź tutaj].

Podanie danych osobowych jest dobrowolne.

Jakie masz uprawnienia wobec ALMATUR w zakresie przetwarzanych danych?

Możesz żądać od ALMATUR: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, przenoszenia, a w niektórych przypadkach do ograniczenia przetwarzania oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także masz prawo wyrazić sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, wtedy, gdy dane osobowe przetwarzane są na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora [sprawdź tutaj].

Masz prawo wnieść skargę dotyczącą przetwarzania Twoich danych osobowych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Komu ALMATUR udostępnia Twoje dane osobowe?

ALMATUR, co do zasady nie udostępnia osobom trzecim Twoich danych osobowych, za wyjątkiem sytuacji, w których ALMATUR posiada ku temu podstawę prawną, w tym na żądanie podmiotów uprawnionych, lub kiedy jest to niezbędne do wykonania usług oferowanych przez ALMATUR, np. przedsiębiorcom zapewniającym hosting naszych serwisów.

Jak długo ALMATUR przechowuje Twoje dane osobowe?

ALMATUR przechowuje dane osobowe Użytkowników jedynie przez czas, jaki jest niezbędny dla zrealizowania celów, dla których dane zostały zebrane oraz pod warunkiem zachowania aktualności jednej z opisanych powyżej podstaw prawnych, bądź, gdy pojawiła się nowa podstawa, np. przepis prawa lub konieczność realizacji roszczeń w postępowaniu sądowym.

Z kim możesz się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych przez ALMATUR?

Jeśli masz pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w serwisach prowadzonych przez ALMATUR albo chciałbyś zgłosić zagadnienie związane z przetwarzaniem danych osobowych przez ALMATUR, możesz się skontaktować z przedstawicielem ALMATUR, wykorzystując dane kontaktowe: iod@Almatur.pl

Jeśli jesteś naszym zarejestrowanym użytkownikiem serwisów ALMATUR, informacje na temat ochrony Twoich danych osobowych znajdują się tutaj: przeczytaj pełną treść klauzuli

X
INFOLINIA:
42 637 11 22, pn. - pt. 10-17
SKORZYSTAJ Z PORADY KONSULTANTA

Włochy - Italia na wesoło Almatur 2019

OFERTA LATO 2019 OBOZY MŁODZIEŻOWE OBOZY ŁAZY EGZOTYKA WYCIECZKI O NAS BIURO PROMOCJA LAST MINUTE
Skorzystaj z wyszukiwarki
Wycieczki Padwa Italia Miniatura Oltremare Rímini Mirabilandia Wenecja
Oferta turystyczna
Polecamy
Informacje
Strona główna

Oferty Almatur

Wycieczki

Włochy

San Marino

Parki rozrywki

Wycieczki w miejscowości

Padwa

Italia miniatura

Oltremare

Rmini

Mirabilandia

Wenecja


Włochy - Italia na wesoło

Informacje
Galeria» przejdź do galerii

Padwa - Italia in Miniatura - Oltremare - Rimni - Mirabilandia - San Marino - Wenecja

Padwa - sanktuarium Św. Antoniego
Italia w Miniaturze - park rozrywki
Oltremare - pokaz delfinów
Rimini - antyczny Łuk Augusta
San Marino - najstarsza republika Świata
Wenecja - rejs po Lagunie Weneckiej

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje.
2 dzień:
W godzinach porannych przyjazd do Padwy – słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali znani Polacy: Mikołaj Kopernik i Jan Kochanowski. Zwiedzanie: Bazylika św. Antoniego – nawiedzenie grobu świętego oraz kaplicy relikwii, w której przechowywane są min. język, podbródek oraz struny głosowe św. Antoniego. Zobaczymy również Palazzo del Bo – historyczna siedziba Uniwersytetu Padewskiego założonego w 1222 r., Prato della Vale, Palazzo della Ragione oraz Bazylikę św. Justyny. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini. Zakwaterowanie, kolacja*, nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Wycieczka do parku rozrywki Italia w Miniaturze. Italia in Miniatura została założona w 1970 roku a ideą jej założycieli było zebranie całego piękna i najważniejszych zabytków Włoch w wyjątkowym parku rozrywki. W centralnej części parku znajduje się ponad 270 makiet włoskich zabytków w miniaturze, kościołów, pałaców i placów oraz wiele atrakcji mechanicznych i tematycznych. A wszystko to w otoczeniu pięciu tysięcy naturalnych, miniaturowych drzew. Całkowita powierzchnia parku wynosi 85 000 m². Na park rozrywki można również spojrzeć z góry w czasie przejażdżki pociągiem, który porusza się z niewielką prędkością po jednej szynie, umocowanej na wysokości 6 m. Na młodych miłośników motoryzacji czeka interaktywne miasteczko, gdzie można poznać zasady ruchu drogowego siedząc za kierownicą miniaturowego samochodu. Niewątpliwą atrakcją jest również rejs łodzią po Canale Grande – Wenecji w miniaturze. Po kilku godzinach zabawy przejazd do przyrodniczego parku rozrywki Oltremare w Riccione specjalizującego się w dziedzinie ochrony poszczególnych gatunków zwierząt lądowych i morskich. Atrakcje są szczególnie skoncentrowane na tym, co dotyczy fauny oceanów, czyli na obecności gablot, akwariów, pokazów morskich i małych rezerwatów przyrody. Zainaugurowany w czerwcu 2004 r. Park jest wynikiem inwestycji o wartości ponad 80 milionów euro. Całkowita powierzchnia parku wynosi 110 000 m², z czego 77 000 m² to zieleń i 24 000 m² powierzchni krytej. Największymi atrakcjami parku są pokazy tresury delfinów, których ewolucje można obserwować z widowni lub przez wielką szybę pod wodą, Na koniec dnia udamy się na spacer po historycznej części Rimini, w którym znajdują się cenne pamiątki z epoki starożytnej min. Łuk Cesarza Augusta i Most Tyberiusza. Powrót do hotelu, kolacja*, nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Przejazd do parku rozrywki Mirabilandia, który jest największym włoskim parkiem rozrywki i drugim pod względem liczby odwiedzających. Na obszarze 40 ha (z czego 10 ha to obszar wodny) znajduje się ponad 40 atrakcji oraz bogate zaplecze usługowe. Park jest podzielony na siedem obszarów tematycznych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci o wzroście powyżej 90 cm mogą się wyszaleć na kolorowych karuzelach i kolejkach górskich o fantazyjnych kształtach w części Bimboboli. Dla najmniejszych są przeznaczone labirynty i baseny z kolorowymi piłkami. Na amatorów ekstremalnych wrażeń czekają dwie największe atrakcje parku - kolejki górskie Katun i Ispeed. Pierwsza z nich, o długości 1200 m, ma zawrotną liczbę pętli i zakrętów. Niektóre z nich pokonuje się do góry nogami. Kolejka Ispeed została otwarta w 2009 r. Można na niej doświadczyć przyśpieszenia do 100 km/h w 2,2 sekundy i zakrętów, które pokonuje się z prędkością 120 km/h. Wodnymi atrakcjami są Autosplash - jazda cadillakiem po wodnej drodze, Rio Bravo - spływ dziką rzeką czy Niagara - zjazd po wodzie z wysokości 27 metrów. Poza wyżej wspomnianymi atrakcjami goście mają do dyspozycji liczne bary i restauracje i to zarówno takie, które sprzedają typowo włoskie jedzenie jak i Mc Donald’s, a poza tym sklepy z pamiątkami, miejsce na piknik i ogrody. Powrót do hotelu. Kolacja*, nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Przejazd do San Marino – zwiedzanie najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego, utworzonej w 301 roku przez kamieniarza Marinusa, którego imię dało nazwę państwu. Pieszy spacer wśród średniowiecznej architektury rozpoczniemy od najstarszej bramy prowadzącej do stolicy republiki - Bramy św. Franciszka. Następnie przejdziemy do Groty Kuszników i przed budynek parlamentu Republiki S. Marino. Dalej będziemy podziwiać Bazylikę del Santo, w której przechowywane są relikwie św. Marino i przejdziemy do wieży Guida, najstarszej części fortyfikacji otaczającej średniowieczną republikę. Czas wolny. Powrót do hotelu i popołudniowy odpoczynek nad morzem. Kolacja*, nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Wenecji na parking Tronchetto. rejs wynajętą łodzią po Lagunie Weneckiej. W czasie rejsu będziemy podziwiać z pokładu statku wyspy, m.in.: San Giorgio Maggiore, San Servolo, San Lazzaro degli Armeni, San Clemente, Lido Di Venezia, Murano. Po rejsie piesze zwiedzanie. Spacer rozpoczynamy od Placu św. Marka – zdaniem Napoleona Bonaparte „najpiękniejszego salonu świata”. Następnie zobaczymy Bazylikę św. Marka - sanktuarium skrywające jego relikwie i najcenniejsze dzieło jubilerskie zwane Pala d’Oro - Złotym Ołtarzem, sprowadzone z podbitego w 1204 roku Konstantynopola. Będziemy również podziwiać z zewnątrz Pałac Dożów oraz Most Westchnień. Wjazd windą na Campanillę (dzwonnicę św. Marka), z której rozpościera się widok na Lagunę Wenecką. Zwiedzanie Wenecji zakończymy spacerem malowniczymi uliczkami do Mostu Rialto, czas wolny. Wyjazd do Polski przez Austrię i Czechy z krótkimi postojami po drodze.
7 dzień:
Przyjazd do Polski w godzinach południowych.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu o standardzie *** w okolicy Rimini. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 os. z łazienkami.
Wyżywienie: 4 śniadania kontynentalne, (*możliwość wykupienia 4 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej w cenie 35 EUR za osobę).
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, video i barkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.

Informacje praktyczne

Prosimy o zgłaszanie sprzedawcom oferty chęci wykupienia kolacji najpóźniej w dniu dopłaty do całości imprezy.
Podana kwota na realizację program może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników.
W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Obowiązkowo należy zabrać ważny dowód osobisty (dotyczy obywateli UE) lub paszport. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska Białej, Cieszyna. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Przejazd: Cieszyn – Padwa (ok. 980 km) - ok. 13 godz. Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3000 km.

Informacje o cenie

Cena nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: przewodnicy lokalni, taksy klimatyczne, wjazdy do miast, parkingi, Tour Guide, bilety wstępu do parków rozrywki. Koszt – ok. 105 EUR/os.

» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna     » Obowiązek informacyjny    

Terminy i ceny:   Włochy - Italia na wesoło   (skrót: ITALIA NA WESOLO PAX BB)

kod imprezy: CITM~ITALIA_NA_WESOLO_PAX_BB
Klauzula informacyjna Gdy korzystasz z naszych serwisów, danymi osobowymi, które przetwarzamy mogą być, np. adres IP Twojego urządzenia, dane pozyskiwane na podstawie plików cookies lub podobnych mechanizmów zapisywania informacji w urządzeniach Użytkowników, o ile pozwolą one na zidentyfikowanie Ciebie. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych oraz cookies znajdziesz w Polityce prywatności.

Biuro Podróży Almatur powstał w 1956 r jako biuro wyspecjalizowane w obsłudze ruchu turystycznego środowiska akademickiego. Do dziś głównymi Klientami naszego biura jest młodzież szkolna i studencka, chociaż w swojej ofercie mamy oczywiście propozycje dla wszystkich. Mamy bardzo szeroką ofertę wycieczek objazdowych oraz pobytowych. Biuro podróży Almatur propaguje aktywny sposób wypoczynku, choć nie brakuje nam imprez o innym charakterze, tak aby sprostać najbardziej wyszukanym gustom i upodobaniom naszych klientów. Jeśli macie Państwo wielu przyjaciół i życzenia szczególne, biuro podrózy Almatur również chętnie je zaspokoi realizując każdy, zlecony program wyjazdu. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy w wakacje wypoczywając - chcieliby odpoczywać na obozach młodzieżowych. Bogata oferta kolonii i obozów młodzieżowych na naszych stronach to już tradycja - do wyboru, obozy sportowe w Polsce i za granicą. Bogate obozy rekreacyjne, kolonie to wakacyjne bezstresowe obozy młodzieżowe i kolonie, klucz do sukcesu naszych imprez! Zainteresowanym obozami młodzieżowymi i koloniami letnimi polecamy nasz dział obozy młodzieżowe i kolonie oraz wycieczki objazdowe.