Infolinia Almatur  +48 42 637 11 22  pn-pt  godz.10-17

Almatur 2024

bezpieczne
podróże
OBOZY MŁODZIEŻOWE OBOZY W ŁAZACH BIURO OBOZY KOLONIE W POLSCE OBOZY KOLONIE ZA GRANICĄ
menuAlmatur kolonie i obozy
infoliniawyszukiwarka
Czego szukasz?
Obozy, kolonie
Wycieczki, wczasy, egzotyka, obozy studenckie
Kursy językowe
Szukaj kontekstowo

Przygotuj się na wakacje w fascynującej Turcji. Czeka na Ciebie DIDIM i tydzień totalnego luzu w tym znanym, młodzieżowym kurorcie nad Morzem Egejskim. Plaża, morze, słońce, kluby, puby, dyskoteki i nocne życie - to są wakacje!

Program
Tureckie wakacje (16-18 lat)

1 dzień:
Zbiórka na lotnisku w Katowicach - Pyrzowicach 2,5 godziny przed godziną wylotu, spotkanie z kadrą. Wylot do Bodrum. Przylot i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.
2-7 dzień:
Śniadania, kolacje, noclegi w hotelu i czas na „dolce far niente”, czyli wakacyjne "nicnierobienie". Codzienny, słoneczny relaks na plaży, kąpiele w morzu, wypoczynek przy hotelowym basenie i w hotelowym patio, wieczorne wyjścia do klubów i imprezowanie w dyskotekach, „bitwa na głosy” w pubie karaoke, Lunapark z kołem młyńskim, festiwal kolorów z neonowymi gadżetami i szalony limbo dance na plaży, energizery – sprawdzony sposób na udaną integrację oraz bogaty program fakultatywny.
Nie zabraknie spotkania z:
- tureckimi zabytkami: wycieczka dolmuszami (popularnym tureckim środkiem lokomocji) do antycznej świątyni Apollina. Zdjęcie z głową Meduzy jest obowiązkowe!
- orientalną kuchnią: dövme dondurma („bite lody”) – zabawne widowisko i artyzm sprzedawcy, kebab i ajran – sposób na najlepszy lunch, „turkish caj”, szklaneczka w kształcie tulipana i lokum – najlepszy turecki deser,
- tureckimi suvenirami, orientalnymi przyprawami i egzotycznymi owocami – wyjazd na bazar w Didim. Amatorów zakupów w klimatyzowanych centrach handlowych zapraszamy do „Didyma Shopping Center”.
8 dzień:
Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot z Bodrum i przylot do Katowic. Zakończenie wyjazdu.
Program fakultatywny

Hamam (łaźnia turecka) – orientalna kąpiel. Cena ok. 20 EUR
Rejs statkiem po Morzu Egejskim, lunch, kąpiele morskie, zabawa na statku. Cena ok. 25 EUR
Wycieczka do Efezu - największego i najlepiej zachowanego starożytnego miasta w rejonie śródziemnomorskim. Cena ok. 60 EUR
Wycieczka do Dalyan, kąpiele błotne, Żółwia Plaża. Cena ok. 60 EUR
Wycieczka do Pamukkale - wapiennego cudu natury. Cena ok. 70 EUR
Sporty wodne na plaży – wodne rowery, sofy i banan. Cena od ok. 10 EUR (w zależności od rodzaju i czasu trwania atrakcji)

Zakwaterowanie

Didim - HOTEL ASEL*** (lub inny, tej samej kategorii). POKOJE: 3, 4-os. z balkonami, łazienkami, TV i Wi-Fi. Klimatyzacja płatna fakultatywnie (ok. 5 EUR/pokój). Odległość od piaszczystej plaży Altinkum – ok. 350 m, Galeria „Didyma Shopping Center” – ok. 400 m, Lunapark – ok. 1500 m.

Świadczenia

Zakwaterowanie: 7 rozpoczętych dób hotelowych.
Wyżywienie: w hotelowej restauracji: śniadania bufet, obiadokolacje: zupa, drugie danie serwowane, bufet sałatkowo-owocowy, woda do posiłków. Pierwszy/ostatni posiłek zgodnie z rozkładem lotów.
Transport: samolot PLL LOT Katowice – Bodrum - Katowice. Opłaty lotniskowe w cenie. Bagaż główny 20 kg, podręczny 5 kg. Transfery na trasie lotnisko - hotel - lotnisko. Czas przelotu - ok. 2.30 godz. Czas przejazdu Bodrum - Didim - ok. 1 godz. Rozkład lotu może ulec zmianie. Prosimy o kontakt z biurem na 2 dni przed wylotem, w celu potwierdzenia godzin przelotu.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.: KL - 60.000 EUR (rozszerzone o COVID-19, kwarantannę i choroby przewlekłe), NNW - 15.000 PLN, BP - 1000 PLN.
Obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy - 26 zł.
Opieka kadry wychowawczej. Realizacja programu.

Informacje praktyczne
Czas w Turcji: czas polski + 1 godz. Sugerowane kieszonkowe ok 150 EUR (nie obejmuje programu fakultatywnego. Należy zabrać ze sobą nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem do opalania z filtrem UV. Kolejność atrakcji programowych ustali kadra obozu w zależności od predyspozycji uczestników. Wyjścia na dyskoteki pod opieką kadry. Wymagany dowód osobisty/ paszport – ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji.
Informacje o cenie

Cena podstawowa nie obejmuje:
- dodatkowych posiłków. Cena ok. 5-10 EUR/posiłek
- kosztów wycieczki do Świątyni Apollina. Cena ok. 15 EUR
- programu fakultatywnego, atrakcji podczas pobytu, wejściówek do dyskotek/klubów/pubów
- dopłat do nadbagażu
- dodatkowych ubezpieczeń.
Rekomendujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży oraz ubezpieczenia kosztów przerwania imprezy turystycznej, które w określonych w warunkach ubezpieczenia sytuacjach, umożliwią odzyskanie części lub całości wniesionej kwoty.


» Obowiązek informacyjny    
kod imprezy: KTOS~TURCJA_DIDIM_TURECKIE_WAKACJE_WYLOT_KATOWICE_2023_PAX_HB


Biuro Podróży Almatur
BPiT Almatur Łódź sp. z o.o.
90-417 Łódź, ul. Piotrkowska 59
tel. (42) 637 11 22
tel. (42) 632 93 73
fax. (42) 637 11 85
mail: lodz@almatur.pl
Biuro Podróży Almatur powstał w 1956 r jako biuro wyspecjalizowane w obsłudze ruchu turystycznego środowiska akademickiego. Do dziś głównymi Klientami naszego biura jest młodzież szkolna, dzieci i studenci, chociaż w swojej ofercie mamy oczywiście propozycje dla wszystkich. Mamy bardzo szeroką ofertę na obozy, kolonie, obozy młodzieżowe i wycieczki objazdowe. Biuro Podróży Almatur propaguje aktywne, rekreacyjne oraz sportowe formy wypoczynku, choć nie brakuje nam imprez o innym charakterze. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy w wakacje wypoczywając, chcieliby odpoczywać na obozach młodzieżowych czy koloniach dla dzieci. Bogata oferta kolonii i obozów młodzieżowych na naszych stronach to już tradycja - do wyboru, obozy sportowe w Polsce i za granicą. Bogate obozy rekreacyjne, sportowe, kolonie dla dzieci to bezstresowe wakacje. Obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci to klucz do sukcesu naszych imprez! Zainteresowanym obozami młodzieżowymi i koloniami letnimi polecamy nasz dział obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci oraz wycieczki objazdowe. Zapraszamy na obozy i kolonie letnie.